Blog

 • 01/08/2022 0 Komentarze
  Ból karku - jak temu zaradzić?

  Z pewnością każdy z nas doświadczył bólu karku – chwilowego lub przewlekłego, promieniującego w kierunku głowy, pleców lub łopatek. Na wspomnianą dolegliwość skarżą się osoby w każdym wieku – dzieci, nastolatkowie, jak i dorośli. Niezależnie od częstotliwości i intensywności odczuwanego bólu karku, warto pamiętać, że jest to dla na sygnał do działania. Zignorowanie problemu może doprowadzić nie tylko do nieprzyjemnych dolegliwości, ale również do zwyrodnień kręgosłupa, które będą wymagać wizyty u fizjoterapeuty.

   

  Dowiedz się więcej
 • 01/08/2022 0 Komentarze
  Kiedy warto udać się na rehabilitację?

  Zauważasz doskwierający Ci dyskomfort po długotrwałym przebywaniu w pozycji siedzącej? Nie czekaj, aż ból uniemożliwi Ci normalne funkcjonowanie! Fizjoterapeuta jest osobą o wykształceniu medycznym, która za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów, np. masaż leczniczy czy terapia manualna, może wpłynąć na sprawność ruchową oraz złagodzenie dolegliwości bólowych. Na masaż leczniczy w Krakowie może wybrać się każdy, kto zmaga się z przeciążonym kręgosłupem – niezależnie od wieku.

   

  Dowiedz się więcej
 • 22/01/2021 0 Komentarze
  Przyczyny bólu kręgosłupa - sposoby jego usuwania

  Bóle kręgosłupa mogą mieć różnorakie podłoże: zapalne (np. w Reumatoidalnym zapaleniu stawów kręgosłupa), przeciążeniowe (związane z nadmiernym długotrwałym siedzeniem, staniem lub chodzeniem, a co gorsze z dodatkowym obciążeniem), zwyrodnieniowe (pojawiające się u coraz młodszych ludzi) oraz mechaniczne.

  Dowiedz się więcej
 • 08/12/2020 6 Komentarze
  Covid, a bóle kręgosłupa

  Najczęstszą przyczyną wizyt pacjentów u lekarza pierwszego kontaktu są bóle kręgosłupa, a także związane z nim bóle głowy. Czy Koronawirus może atakować bezpośrednio nasze mięśnie?

  Dowiedz się więcej